25 września 2018 Newsy 0 Komentarzy

Ponad 220 zawodników na starcie II edycji Piekła Południa pojawiło się w Moszczenicy w niedzielne południe. Jako organizatorzy śledziliśmy wasze zmagania na trasie z różnych miejsc. Musimy przyznać, że to się naprawdę dobrze oglądało, a zwycięzcy wyścigu czyli Angelika Grabiec i Piotr Tomana wzięli skuteczny rewanż za majowy Klasyk Beskidzki gdzie zajęli odpowiednio 3 i 2 miejsce. Koszulkę dla najlepszego górala zgarnął Michał Czapla (100% skuteczności na trzech górskich premiach). WYNIKI.
Pierwsze dwie premie na ściance w Biesnej dokonywały powolnej, ale konkretnej selekcji. Podjazd na trzecią premię czołowych grup to już była jazda na maksa! Kto tam był w czołówce dojechał do mety w czołówce. Ostatnie 9 km ścigania to był odcinek, którego my obawialiśmy się bardzo, zarówno jeśli chodzi o wasze bezpieczeństwo jak i o to jak wam się spodoba. 19 zakrętów ostatniego mocnego zjazdu to nie lada wyzwanie, ale wszystko odbyło się bezpiecznie i chyba dało zawodnikom sporo satysfakcji. Cała trasa mocno techniczna i interwałowa, dała w kość nawet najlepszym, ale okazała się treściwym zakończeniem długiego i wyczerpującego sezonu.
Podsumowując całe wydarzenie, jako organizatorzy oceniamy je pozytywnie. Jak zawsze można coś poprawić i z roku na rok staramy się coraz mocniej, uczymy się na błędach i mamy nadzieję, że to widzicie (po frekwencji i atmosferze widać, że nas chyba lubicie:) ). Atmosfera zawodów jest niesamowita, sprawia że coraz bardziej się nam chce. Ponad 220 osobowy peleton pozytywnych emocji i mega energii to niesamowite przeżycie, które napędza machinę. Dlatego nic innego nam nie pozostaje jak zaprosić was na przyszły sezon do Gminy Moszczenica i Gminy Łużna gdzie od dwóch lat na jesień rozgrywa się ten sportowy spektakl. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze lepiej.

Oficjalne galerie z zawodów znajdziecie tutaj: WWW

Organizatorzy